Ar 2017.gada martu velosipēdu nomas punktu Jūrmalā - Bulduros (Bulduru dzelzceļa stacijā) un Ķemeros (Ķemeru dzelzceļa stacijā) darbību kā arī rūpes par nomas velosipēdu nodrošināšanu Jaunķemeros restorānā "Neptūns" uzņemas Velobraucēju drošības un izglītības fonds.

Velosipēdu nomu pastāvīgās darbības sezona sāksies tikai aprīlī/maijā, par ko tiks ziņots atsevišķi, taču Jaunķemeros restorāna "Neptūns" apmeklētājiem tie ir pieejami visa gada garumā.

Neskatoties uz degvielas un visaptverošu preču un pakalpojumu cenu pieaugumu, Velobraucēju drošības un izglītības fonds neplāno palielināt velosipēdu nomas cenas 2017.gada sezonai.

Lai labi ripo!

 

Jūrmalas dome ir apstiprinājusi Jūrmalas pilsētas teritorijas namīpašumu uzturēšanas un sabiedriskās kārtības noteikumus. Tajos, ņemot vērā kūrortpilsētas specifiku un biežāk sastopamos sabiedriskās kārtības traucējumus, ir paredzēta atbildība par biežāk sastopamajiem pārkāpumiem, kas traucē sabiedrisko kārtību un līdz šim nebija atrunāti citos normatīvajos aktos. Paralēli trokšņošanai, ubagošanai un būšanai sabiedriskā vietā ar atvērtu alkoholiskā dzēriena iepakojumu atildība paredzēta arī par agresīvu pārvietošanos ar mopēdu, divriteni vai skrituļslidām pa gājējiem paredzētajiem ceļiem.

Jaunie noteikumi par pārkāpumu uzdarīšanu paredz brīdinājumu vai naudas sodu.

 

Velosipēdi ar elektrisko papildpiedziņu pasaules mērogā itkā nav nekas jauns, taču Latvijā dzīvē uz ielām pagaidām tomēr tie ir liels retums.

Taču sagaidāms, ka situācija drīz mainīsies- elektrovelosipēdu piedāvājums un pieejamība mazpamazām aug un aug arī to tehniskās apkopes un rezerves daļu pieejamība, kas nav mazsvarīgi. Tā šī gada pavasarī līgumu par Čehijā projektētu AGOGS markas elektrovelosipēdu izplatīšanu ar Čehijas elektrovelosipēdu ražotāju "Ekolo.cz s.r.o" noslēdza SIA "Ķemeru takas", līdz ar to Latvijā pa drošiem kanāliem, ar pilnu ražotāja garantiju un rezerves daļu un tehniskās apkopes atbalstu nu ir pieejami kvalitatīvi elektrovelosipēdi par saprātīgu cenu.

Veloprieks.lv uzskata, ka elektrovelo ir interesants attīstības virziens velomobilitātē, tāpēc drīzumā izveidos atsevišķu šiem jautājumiem veltītu rubriku- sekojiet jaunumiem!

 

Pēc virknes starpgadījumu un, iespējams, piekāpjoties velobraucēju sabiedrības argumentiem, Rīgas pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" nolēmis spert soļus, lai risinātu izveidojušos situāciju, kas līdz šim faktiski liedza pārvadāt velosipēdus pilsētas sabiedriskajā transportā.

Pašvaldības uzņēmums SIA "Rīgas satiksme" ierosinājis Rīgas domes Satiksmes un transporta komitejai izskatīt jautājumu par izmaiņām Pasažieru pārvadāšanas noteikumos, kas ļautu pārvadāt velosipēdus sabiedriskajā transportā bez ierobežojuma un bez maksas.

Sagaidāms, ka tuvākajā laikā Rīgas pašvaldība pieņems formālo lēmumu, lai šīs izmaiņas stātos spēkā, taču Veloprieks.lv rīcībā esošā informācija liecina, ka faktiski jau piektdien, 23.martā visi Rīgas Satiksmes šoferi tika informēti par izmaiņām velosipēdu pārvadāšanas kārtībā.

Velobraucēju drošības un izglītības fonds atzinīgi vērtē šo "Rīgas satiksmes" soli un aicina velobraucējus sev piešķirtās tiesības izmantot atbildīgi, tas ir tikai gadījumos, kad velosipēds ir salūzis, kā arī respektēt pārējos sabiedriskā transporta lietotājus un neizvēlēties velosipēdu pāvadāšanai ar pasažieriem pilnus transportlīdzekļus.

 

Gada pirmajās dienās notikušais ar mēģinājumu pārvadāt Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā velosipēda rezerves daļas saistītais incidents nav atstājis vienaldzīgu ne tikai velobraucēju sabiedrību, bet arī ārpus tās esošus cilvēkus.

Kibertelpā par šo tēmu izteikto komentāru lielais skaits un komentētāju pozitīvā atsaucība liecina, ka problēma pēc būtības pastāv un tai nepieciešams kaut kāds risinājums.

Read more...